Prekių grąžinimas

Kiekvienos Alantukas.lt parduodamos prekės pagrindinės savybės bendrai nurodomos prie kiekvienos prekės esančiame prekės aprašyme.

Pardavėjas neatsako už tai, kad Parduotuvėje prekės savo spalva, forma ar kitais parametrais gali neatitikti realaus prekių dydžio, formų ir spalvos dėl Pirkėjo naudojamo vaizduoklio ypatybių.

Vartotojų teises įsigijus prekes, naudojant ryšio priemones, reglamentuoja Civilinis kodeksas (Žin., 2000, Nr. 74-2262, Žin., 2011, Nr. 129-6108), Vartotojų teisių apsaugos įstatymas (Žin., 1994, Nr. 94-1833; 2007, Nr. 12-488) bei Ūkio ministro 2001-08-07 įsakymu Nr. 258 patvirtintos Daiktų pardavimo ir paslaugų teikimo, kai sutartys sudaromos naudojant ryšio priemones, taisyklės (Žin., 2001, Nr. 73-2583). Šiems santykiams, be kita ko, tam tikra apimtimi taikomos ir Ūkio ministro 2001-06-29 įsakymu Nr. 217 patvirtintos Daiktų grąžinimo ir keitimo taisyklės (Žin., 2001, Nr. 58-2105) (toliau – Daiktų grąžinimo ir keitimo taisyklės).

Civilinio kodekso 6.367 straipsnio 1 dalyje nustatyta, kad pirkėjas turi teisę atsisakyti pirkimo-pardavimo sutarties, sudarytos naudojant ryšio priemones, pranešdamas apie tai raštu pardavėjui per septynias darbo dienas nuo daikto pristatymo dienos. Taigi, ši nuostata galioja visoms prekėms, įsigytoms naudojant ryšio priemones, todėl vartotojas turi teisę grąžinti visas kokybiškas prekes per minėtą terminą nenurodydamas grąžinimo priežasties, jeigu daiktas nebuvo sugadintas ar jo išvaizda iš esmės nepasikeitė. Pažymėtina, kad jeigu Civilinio kodekso 6.366 straipsnio 8 dalyje nurodyta informacija pirkėjui nebuvo įteikta raštu, jis turi teisę atsisakyti sutarties per tris mėnesius nuo daikto pristatymo dienos, o jeigu tokia informacija pirkėjui suteikiama per tris mėnesius nuo daikto pristatymo dienos, jis turi teisę atsisakyti sutarties per septynias darbo dienas nuo minėtos informacijos pateikimo dienos. Atkreiptinas dėmesys, kad Daiktų grąžinimo ir keitimo taisyklių 18 punkte yra nurodytas sąrašas prekių, dėl kurių vartotojo reikalavimas pakeisti nusipirktą prekę analogiškomis prekėmis arba grąžinti sumokėtus pinigus netenkinamas, tačiau šiame punkte nurodytas prekes, nors jos yra nekeičiamos/negrąžinamos, įsigijus jas įprastoje prekybos vietoje, galima grąžinti pardavėjui per 7 darbo dienas nuo prekės pristatymo, jeigu jos įsigyjamos naudojant ryšio priemones. Pažymėtina, kad prekės, kurios nėra įtrauktos į Daiktų grąžinimo ir keitimo taisyklių 18 punktą, gali būti grąžintos per 14 dienų nuo jų pardavimo dienos, taigi, pavyzdžiui, kokybiški drabužiai, įsigyti internetu gali būti grąžinti pardavėjui per 14 dienų nuo jų pardavimo. Tokiu būdu daiktų keitimui ir grąžinimui, kurie įsigyti naudojant ryšio priemones, taikomos Daiktų grąžinimo ir keitimo taisyklės.

Nekokybiškų prekių įsigijimą reglamentuoja Civilinis kodeksas, Daiktų grąžinimo ir keitimo taisyklės bei Vartotojų teisių apsaugos įstatymas.

Pažymėtina, kad Civilinio kodekso 6.367 straipsnio 7 dalyje nurodyta, jog pardavėjas, gavęs šio straipsnio 1 dalyje nurodytą pranešimą apie sutarties atsisakymą (kuris, kaip minėta aukščiau, turi būti pateiktas per 7 darbo dienas nuo daikto pristatymo dienos arba tam tikrais atvejais per 14 dienų nuo prekės pardavimo), per penkiolika dienų privalo atsiimti daiktą ir grąžinti pirkėjui už daiktą sumokėtus pinigus.Prekės siuntimo,grąžinimo išlaidas apmoka Pirkėjas.

Nusipirkę netinkamos kokybės prekę kūdikiui ar vaikui, Jūs turite teisę grąžinti tokią prekę mums. Tokiu atveju netinkamos kokybės prekė nemokamai pakeičiama į kokybišką prekę arba Jums grąžinami sumokėti pinigai.

Prašome gavus nekokybišką prekę apie tai informuoti mus el.paštų Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai pridėdant nuotraukas. Mes  susisiekę su jumis aptarsime kaip bus vykdomas grąžinimas.

Kilus klausimams prašome kreiptis tel.+37068299554; +37068818309